Minister zahraničných vecí Azerbajdžanu na oficiálnej návšteve na Slovensku

Bilaterálne otázky a širšie regionálne vzťahy dominovali dnešnému (26. januára) rokovaniu podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka a ministra zahraničných vecí Azerbajdžanskej republiky Elmara Mammaďarova.

Potenciál spolupráce našich krajín je nevyčerpaný, rezervy sú najmä v hospodársko-investičnej oblasti, zhodli sa partneri. Ako perspektívne identifikovali predovšetkým energetiku, stavebníctvo, budovanie infraštruktúry, poľnohospodárstvo, informačné technológie či cestovný ruch s dôrazom na kúpeľníctvo. K zintenzívneniu pragmatického dialógu ako i k vytváraniu kontaktov medzi slovenskými a azerbajdžanskými investormi prispeje plánované otvorenie stáleho diplomatického zastúpenia tejto krajiny v Bratislave.

„Azerbajdžan vnímame ako konštruktívneho hráča a dôležitého partnera aj v kontexte snáh o zabezpečenie energetickej bezpečnosti EÚ,“ dodal minister M. Lajčák. Partnerovi odovzdal pozvánku na zasadnutie vo formáte V4+, ktoré sa uskutoční v máji tohto roku práve s krajinami Východného partnerstva na Slovensku.

Ministra zahraničných vecí Azerbajdžanu Elmara Mammadyarova prijal v priestoroch NR SR aj podpredseda Národnej rady SR Ján Figeľ .

Na programe bolo aj stretnutie s predsedom vlády Slovenskej republiky Róbertom Ficom, ktorý pána ministra Mammadyarova prijal na Úrade vlády SR.

text z www.mzv.sk

fotografie Tomáš Bokor/mzv

Honorárny konzulát
Azerbajdžanskej republiky

Klobučnícka 4
811 01 Bratislava
Slovenská republika

Telefón: 00421/2/54 64 9041
Fax: 00421/2/54 64 9043
Mobil: 00421/911 44 99 05
Skype: azkonzulat
E-mail: info@azconsulate.sk,
bratislava@mission.mfa.gov.az