Azerbajdžanský folklórny súbor na festivale v Nitre

Národný folklórny súbor Azerbajdžanskej štátnej univerzity kultúry a umenia sa v dňoch 1-5. júla 2012 zúčastnil XXXVIII. ročníka Medzinárodného akademického festivalu folklórnych súborov Akademická Nitra.


Festival organizuje Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre a Ministerstvo školstva SR pod záštitou prezidenta SR pána Ivana Gašparoviča.
Festival Akademická Nitra 2012 je súťažnou prehliadkou tvorby domácich a zahraničných súborov, ktoré sa predstavia v priestoroch UKF v Nitre, v meste Nitra a v Divadle Andreja Bagara v Nitre.
Ako sprievodné podujatia festivalu AN 2012 bol pripravený festivalový sprievod mestom Nitra, vystúpenia účastníkov na javiskách v meste a viacero vystúpení zahraničných súborov v okolí Nitry. Súčasťou festivalu bola aj vedecká konferencia. Festivalu sa tohto roku zúčastnilo približne 23 špičkových slovenských a zahraničných súborov.

Národný folklórny súbor Azerbajdžanskej štátnej univerzity kultúry a umenia sa na festivale predstavil s hudobno-tanečným programom s názvom „Odlar Yurdu Azerbaycan“, v preklade „Azerbajdžan, krajina ohňa“. Súbor pozostávajúci zo 6 členov ( Laman Huseynli – tanečnica, Altay Mammadov – spevák „ashug“, Khamiz Jafarov – tanečník, Kamil Jafarov – spevák, Kamal Abdullayev – hra na hudobný nástroj kamanča, Ramin Rustamov – hra na hudbný nástroj tar) pod vedením docenta Katedry réžie Azerbajdžanskej štátnej univerzity kultúry a umenia, hlavného režiséra Azerbajdžanského štátneho divadla opery a baletu, zaslúženého národného umelca Hafiza Quliyeva reprezentoval svoju materskú univerzitu a rodnú krajinu na vysokej úrovni a svojim vystúpením umožnil publiku bližšie spoznať folklór Azerbajdžanu.

viac na www.akademickanitra.ukf.sk

fotografie – autor Lubo Balko, UKF.SK


Honorárny konzulát
Azerbajdžanskej republiky

Klobučnícka 4
811 01 Bratislava
Slovenská republika

Telefón: 00421/2/54 64 9041
Fax: 00421/2/54 64 9043
Mobil: 00421/911 44 99 05
Skype: azkonzulat
E-mail: info@azconsulate.sk,
bratislava@mission.mfa.gov.az