Otvorenie kancelárie Veľvyslanectva Azerbajdžanskej republiky

23. septembra 2015 sa v Bratislave slávnostne otvorila Kancelária Veľvyslanectva Azerbajdžanskej republiky. Kanceláriu vedenú Chargé d’Affaires so stálym sídlom v Bratislave odhalením tabule oficiálne otvoril štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky J. E. pán Igor Slobodník a Veľvyslanec so zvláštnym poslaním z Ministerstva zahraničných vecí Azerbajdžanskej republiky J. E. Fakhraddin Gurbanov. Spoločne s J. E. Galibom Israfilovom, veľvyslancom Azerbajdžanskej republiky v Slovenskej republike so sídlom vo Viedni pred hosťami predniesli príhovory, v ktorých vyjadrili pozitívne stanovisko k otvoreniu diplomatického zastupiteľstva v Bratislave a presvedčenie, že otvorenie nie je len začiatkom novej etapy v rozvoji bilaterálnych vzťahov medzi Azerbajdžanom a Slovenskom, ale i pokračovaním v ich rozšírení a rozvoji na základe reálnych vyhliadok spolupráce v rôznych oblastiach.


Otváracieho ceremoniálu sa zúčastnili slovenskí vládni predstavitelia vrátane bývalého prezidenta Slovenskej republiky J. E. pána Rudolfa Schustera, členov parlamentnej skupiny Slovensko-Azerbajdžanského priateľstva, predstaviteľov podnikateľskej sféry, členov akademickej obce a  diplomatov akreditovaných zastupiteľstiev cudzích štátov.


Bilaterálne vzťahy medzi dvoma krajinami sú založené na dobrej platforme a sú dlhodobo podporované Honorárnym konzulom Azerbajdžanskej republiky v Bratislave, pánom Džalalom Gasymovom.


Rozhodnutie otvoriť stále diplomatické zastúpenie Azerbajdžanskej republiky na Slovensku bolo prijaté počas oficiálnej návštevy Ministra zahraničných vecí Azerbajdžanskej republiky J. E. pána Elmara Mammaďarova u Podpredsedu vlády Slovenskej republiky a Ministra zahraničných vecí Slovenskej republiky J. E. pána Miroslava Lajčáka 26. januára 2015.

Honorárny konzulát
Azerbajdžanskej republiky

Klobučnícka 4
811 01 Bratislava
Slovenská republika

Telefón: 00421/2/54 64 9041
Fax: 00421/2/54 64 9043
Mobil: 00421/911 44 99 05
Skype: azkonzulat
E-mail: info@azconsulate.sk,
bratislava@mission.mfa.gov.az