Deň Republiky

V stredu 27. mája 2015 Honorárny konzulát Azerbajdžanskej republiky v spolupráci s Ministerstvom kultúry Slovenskej republiky a Slovenskou filharmóniou usporiadal podujatie pri príležitosti osláv Dňa Republiky.
Kultúrneho večera sa zúčastnili vážení hostia, medzi inými štátny tajomník ministerstva kultúry SR pán Ivan Sečík, poslanci NRSR, spisovateľ Ľubomír Feldek, veľvyslanci zastupiteľských úradov cudzích štátov akreditovaných v SR a v zahraničí, honorárni konzuli a ďalšie významné osobnosti. Úvodným slovom ich privítal honorárny konzul Azerbajdžanu na Slovensku, pán Džalal Gasymov a veľvyslanec Azerbajdžanu pre Rakúsko a Slovensko so sídlom vo Viedni J. E. Galib Israfilov.
Po príhovoroch sa prekrásny reprezentatívny priestor Reduty rozozvučal tónmi hudby v podaní Slovenského komorného orchestra a azerbajdžanských sólistov. Slovenský komorný orchester s umeleckým vedúcim Ewaldom Danelom pod vedením dirigenta Ayyuba Guliyeva prítomným hosťom potvrdili, že kultúrna spolupráca medzi Slovenskom a Azerbajdžanom má veľký význam. Okrem sólistov, sopranistky Chinary Shirin a Ramiza Guliyeva, ktorý hral na azerbajdžanskom tradičnom strunovom nástroji tar  sa publiku predstavil aj doktorand VŠMU Farhad Ashumov.
Za organizáciu večera a finančnú podporu srdečne ďakujeme Ministerstvu kultúry SR a Slovenskej filharmónii.

fotografie: Michal Zajaček http://www.mbpictures.sk

Honorárny konzulát
Azerbajdžanskej republiky

Klobučnícka 4
811 01 Bratislava
Slovenská republika

Telefón: 00421/2/54 64 9041
Fax: 00421/2/54 64 9043
Mobil: 00421/911 44 99 05
Skype: azkonzulat
E-mail: info@azconsulate.sk,
bratislava@mission.mfa.gov.az