Azerbajdžanská poetka na Medzinárodnej dielni prekladu poézie na Slovensku

Z jazyka do jazyka – ôsmi básnici z ôsmich krajín sveta

Od 7. do 15. júla na zámku v Smoleniciach  prebiehala Medzinárodná dielňa prekladu poézie, ktorú organizovalo Literárne informačné centrum v spolupráci s Literature Across Frontiers a s podporou grantu Európskej komisie.

Dielne sa zúčastnili ôsmi básnici z rôznych kútov sveta. Tom Pow zo Škótska, Tiziana Colusso z Talianska, slovenská autorka Eva Luka, Hilari de Cara z Katalánska, Vishnu Care z Indie, Artis Ostups z Lotyšska, Gabriel Rosenstock z Írska a poetka a žurnalistka Alina Talybová  Azerbajdžanu. Každý z nich sa počas dielne usiloval preložiť anglický preklad veršov svojich kolegov do svojho materinského jazyka. Na záverečnom stretnutí v Galérii Artotéka v Bratislave zazneli ich básne v origináli a v slovenskom preklade Evy Luky. Čítanie bolo spestrené vystúpením kapely Vogon Poetry Orchestra. Podujatie moderovala Ina Martinová a Tom Pow.

Podujatie bolo veľmi príjemným spestrením bratislavského Kultúrneho leta a jeho tretí ročník potvrdzuje aktívny záujem o literatúru a tvorivú diskusiu s významnými menami súčasnej svetovej poézie.

viac na www.litcentrum.sk

Honorárny konzulát
Azerbajdžanskej republiky

Klobučnícka 4
811 01 Bratislava
Slovenská republika

Telefón: 00421/2/54 64 9041
Fax: 00421/2/54 64 9043
Mobil: 00421/911 44 99 05
Skype: azkonzulat
E-mail: info@azconsulate.sk,
bratislava@mission.mfa.gov.az